"Unisex t-shirt med normal passform tillverkad av 100% bomull, 50% återvunnen och 50% ekologisk, 180 G/M². Det är samma t-shirt som vår IQONIQ ""Bryce"" t-shirt. Det finns bara en skillnad: vi eliminerar färgningsprocessen. Vi har blandat återvunnen bomull i sin befintliga färg med jungfrulig ekologisk bomull, vilket skapar den vackra heather mélange-effekten. Användningen av äkta återvunnet och ekologiskt material samt påståenden om miljöpåverkan garanteras, genom att använda AWARE disruptiva fysiska spårare och blockkedjeteknik. Genom att skanna QR-koden får du tillgång till ett digitalt produktpass. 2% av intäkterna från varje såld produkt kommer att doneras till Water.org. Produkten är OEKO-TEX® STANDARD 100 Centexbel certifierad. På grund av återvunnet garns egenskaper kan orenheter och färgvariationer förekomma."
• 100 % bomull; 50 % återvunnen och 50 % ekologisk bomull
• Fullständigt spårbar och blockkedjeverifiering av AWARE?
• Digitalt produktpass och uppgifter om miljöavtryck
• Unisex och 4-säsonger
Till digitalt produktpass »
8.73 KG
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 43,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XXS | |
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| XXXL | |
| 4XL | |
| 5XL |
Heather grey
Den stora klädindustrin och försäljning av kläder har förändrats. Att se bra ut är inte längre tillräckligt. Kläderna måste kännas bra, och inte bara kännas bra fysiskt. Ingen vill känna skuld genom att ha på sig något som är skadligt för planeten. Ingen gillar att stoltsera med miljöförstöring. Det förändras idag. Med produktpass för kläder Och fysiska spårämnen så att du kan se exakt vad dina kläder är gjorda av. Grymt!
Bär vad du själv tror på.
| Artikelnummer | T9101.013 |
| Storlek | 82 x 71 x 0.5 cm |
| Vikt | 260g |
| Tryckyta | 100 x 100 mm |
| Material | 50 % återvunnen och 50 % ekologisk bomull |
| Ursprungsland | BGD |
| Product Compliance | Överensstämmelse med direktiv 2002/61/EC om användning av azofärgämnen, Överensstämmelse med direktiv EN 14184-1 om formaldehyd, Överensstämmelse med direktiv 1999/51/EC om PCP-halter, Denna produkt med XD Aware? bör kontrolleras på äktheten för varje leverans |
| Spårbarhet | AWARE Physical |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information | https://wear-iqoniq.com/contact/ product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande XXS | 91 |
| Nuvarande XS | 608 |
| Nuvarande S | 1917 |
| Nuvarande M | 3115 |
| Nuvarande L | 2831 |
| Nuvarande XL | 1751 |
| Nuvarande XXL | 697 |
| Nuvarande XXXL | 209 |
| Nuvarande 4XL | 93 |
| Nuvarande 5XL | 59 |
Vi på TNF har många års erfarenhet av profilreklam och i den djungel med 100 000-tals olika profilprodukter att välja bland så det kan ofta vara svårt att hitta rätt i profilprodukter utan professionell hjälp så ni får rätt produkt till rätt pris.
Det finns många klassiker inom presentreklam och profilkläder att välja på som exempelvis t-shirts, jackor, golfbollar, pennor, paraplyer som alltid kommer att vara bra profilreklam men för att hitta det som sticker ut är inte så lätt i det enorma utbud som finns och där kommer vi in i bilden och vi hjälper gärna till med att guida er rätt för att ni ska få den profilreklam som passar just ert företag.
För att kunna hjälpa er på bästa sätt så underlättar det om vi får information om hur er logo ser ut och vad ni har för budget samt vilken er målgrupp är. Därefter så kan vi snabbt återkoppla med förslag på olika profilprodukter som passar just ert företag.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |