Var beredd på alla situationer med RescueWave, en mångsidig nödradio som är utformad för att hålla dig uppkopplad och strömförsörjd. Med AM/FM-radio, solpanel, en integrerad 1W-fackla, USB-utgång och USB C-ingång ser den här kompakta enheten till att du är utrustad för oväntade ögonblick. Med ett inbyggt 1800mAh-batteri kan RescueWave laddar du din telefon enklet. Handvevsmekanismen ger pålitlig funktion - bara 1 minuts vevning ger 5 minuters radio eller 30 minuters ficklampa, vilket gör den till ett viktigt verktyg i nödsituationer. När radion är fulladdad klarar den upp till 15 timmars radiosändning eller 8 timmars ficklampsljus. Tillverkad av RCS-certifierade återvunna material, inklusive återvunnen ABS-plast. RCS (Recycled Claim Standard) är en standard för att verifiera det återvunna innehållet i en produkt genom hela leveranskedjan. Totalt återvunnet innehåll: 38% baserat på artikelns totala vikt. Artikel och tillbehör är PVC-fria och förpackade i FSC®-förpackningar.
• Solpanel av hög kvalitet
• Med inbyggd AM/FM-radio
• Med integrerad vev för extra energi
• Med integrerad powerbank för laddning i nödfall
• Integrerad fackla
• Tillverkad av certifierat återvunnet material
• PVC-fri
• Type C input
3.59 KG
Hög kvalitet till ett bra pris med CSR i fokus. De senaste trenderna med våra basprodukter som grund. Innefattar produkter inom 12 produktgrupper. Varje vecka släpper vi nyheter under XDCOLLECTION
| Artikelnummer | P326.4301 |
| Storlek | 13 x 5 x 6.5 cm |
| Vikt | 239g |
| Tryckyta | 7 x 35 mm |
| Material | Återvunnen ABS |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med batteridirektivet 2006/66EC, Överensstämmelse med direktiv 2014/53/EU om radio- och telekommunikationsutrustningar, Överensstämmelse med direktiv 2011/65/EC & 2015/863 om begränsning av användningen av vissa farliga ämnen, Säkerhetsdatablad finns, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Överensstämmelse med direktiv UN38.3 om säkerhet vid transport av batterier, Överensstämmelse med direktiv EN62133 om alkaliska batteriers säkerhet, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Begränsad i Stockholmskonventionen, EU/UK PoP-förordning, REACH-förordning (EG) nr 1907/2006, totalt fluor mindre än 50 ppm |
| Spårbarhet | RCS Blended |
| Social Compliance | BSCI |
| Information | true |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 1761 |
| Nästa Leverans : 2026-06-29 | 4020 |
Vi på TNF har många års erfarenhet av profilreklam och i den djungel med 100 000-tals olika profilprodukter att välja bland så det kan ofta vara svårt att hitta rätt i profilprodukter utan professionell hjälp så ni får rätt produkt till rätt pris.
Det finns många klassiker inom presentreklam och profilkläder att välja på som exempelvis t-shirts, jackor, golfbollar, pennor, paraplyer som alltid kommer att vara bra profilreklam men för att hitta det som sticker ut är inte så lätt i det enorma utbud som finns och där kommer vi in i bilden och vi hjälper gärna till med att guida er rätt för att ni ska få den profilreklam som passar just ert företag.
För att kunna hjälpa er på bästa sätt så underlättar det om vi får information om hur er logo ser ut och vad ni har för budget samt vilken er målgrupp är. Därefter så kan vi snabbt återkoppla med förslag på olika profilprodukter som passar just ert företag.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |