Carryloop ger samma justerbara bekvämlighet för din handled. Den skjutbara justeringen gör att du kan ställa in den perfekta storleken på öglan, vilket garanterar en bekväm passform som håller din telefon på plats under träning, ärenden eller korta resor. Den robusta RPET-remmen, i kombination med en precisionsring och krok, förhindrar att telefonen tappas utan att kompromissa med stil eller hållbarhet och ger dig fria händer vart du än går. Tillverkad av RCS-certifierad RPET. RCS (Recycled Claim Standard) är en standard för att verifiera återvunnet innehåll i en produkt genom hela leveranskedjan. Totalt återvunnet innehåll: 19 % baserat på produktens totala vikt. PVC-fri.
• Wrist strap design
• Extra stark och pålitlig
• Tillverkad av certifierat återvunnet material
• Justera längden efter eget önskemål
• PVC-fri
0.16 KG
| Antal | 1 | 250 | 1000 | 2500 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 25,00 | 24,00 | 23,00 | 22,00 |
Hög kvalitet till ett bra pris med CSR i fokus. De senaste trenderna med våra basprodukter som grund. Innefattar produkter inom 12 produktgrupper. Varje vecka släpper vi nyheter under XDCOLLECTION
| Artikelnummer | P302.8401 |
| Storlek | 27 x 0.6 x 0.6 cm |
| Vikt | 22g |
| Tryckyta | 10 x 10 mm |
| Material | rPET,Zinklegering |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Överensstämmelse med direktiv BS EN 1811:2012 och A:2015 om testmetod för mätning av den frisatta nickelhalten, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Begränsad i Stockholmskonventionen, EU/UK PoP-förordning, REACH-förordning (EG) nr 1907/2006, totalt fluor mindre än 50 ppm |
| Spårbarhet | RCS Blended |
| GPSR-Information | https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us product@xdconnects.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 43363 |
Vi på TNF har många års erfarenhet av profilreklam och i den djungel med 100 000-tals olika profilprodukter att välja bland så det kan ofta vara svårt att hitta rätt i profilprodukter utan professionell hjälp så ni får rätt produkt till rätt pris.
Det finns många klassiker inom presentreklam och profilkläder att välja på som exempelvis t-shirts, jackor, golfbollar, pennor, paraplyer som alltid kommer att vara bra profilreklam men för att hitta det som sticker ut är inte så lätt i det enorma utbud som finns och där kommer vi in i bilden och vi hjälper gärna till med att guida er rätt för att ni ska få den profilreklam som passar just ert företag.
För att kunna hjälpa er på bästa sätt så underlättar det om vi får information om hur er logo ser ut och vad ni har för budget samt vilken er målgrupp är. Därefter så kan vi snabbt återkoppla med förslag på olika profilprodukter som passar just ert företag.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |