Kai GRS-återvunnen cirkulär tygväska den största positiva påverkaren när det gäller miljöprestanda. Mer hållbar utvinning börjar med bättre design en design med mindre påverkan på miljön. Den totala genomsnittliga minskningen av påverkan som redan har gjorts med en väska är följande: 7 % koldioxidavtryck, 42 % energi och 47 % miljökostnader. Kai är en klassisk och tidlös tygväska tillverkad av 200T GRS-certifierad återvunnen nylon som är lämplig att använda dagligen. Platsen avsedd för tryck är på fickan som också fungerar som påse. Väskan kan returneras genom ett returprogram med en QR-kod som ger ytterligare information.
0,83 kg
PF Concept - experten på produktmedia. Din pålitliga partner i 50 år och eftersom världen ständigt förändras fortsätter vi att tänka framåt! Vi vill supporta dig i övergången till en än mer hållbar produktmediabransch. Vi väljer alltid ut våra produkter med omsorg och garanterar en transparent leveranskedja. Vi är stolta när din expertis erkänns och vill därför stärka dig med kunskap, inspiration och digitala verktyg. Spara värdefull tid så att du kan fokusera på att sälja. Att sälja produkter som gör varumärken och människor stolta!
| Artikelnummer | 12071355 |
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 81 |
| CO2-avtryck | 0,83 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | KINA |
| Material | GRS-certifierad återvunnen nylon |
| Storlek | 43 x 34 cm |
| Förpackning | 100st |
| Bruttovikt | 12kg |
| Vikt | 11,4kg |
| Förpackning | 35x45x37cm |
| GTIN / EAN | 8713159604730 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | GRSBSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 2811 |
Vi på TNF har många års erfarenhet av profilreklam och i den djungel med 100 000-tals olika profilprodukter att välja bland så det kan ofta vara svårt att hitta rätt i profilprodukter utan professionell hjälp så ni får rätt produkt till rätt pris.
Det finns många klassiker inom presentreklam och profilkläder att välja på som exempelvis t-shirts, jackor, golfbollar, pennor, paraplyer som alltid kommer att vara bra profilreklam men för att hitta det som sticker ut är inte så lätt i det enorma utbud som finns och där kommer vi in i bilden och vi hjälper gärna till med att guida er rätt för att ni ska få den profilreklam som passar just ert företag.
För att kunna hjälpa er på bästa sätt så underlättar det om vi får information om hur er logo ser ut och vad ni har för budget samt vilken er målgrupp är. Därefter så kan vi snabbt återkoppla med förslag på olika profilprodukter som passar just ert företag.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |