Vapor 3 Mid ger en bättre arbetsdag tack vare Vibram® yttersula, hög stabilitet och komfort i alla lägen. Dubbla TPU-gelänkar integrerade i den lätta mellansulan säkrar stabiliteten även i snabba rörelser. Och på ovansidan ger BOA® Fit System och slitstarkt läder både skydd och komfort ™ oavsett om du balanserar på byggställningar eller rör dig genom ojämn terräng.
Ovansida LWG-nubuckläder och textil
Innerfoder: 3D-meshtyg i återvunnen polyester
Yttersula: Oljeresistent halksäkert Vibram® gummi
Mellansula: ETPU
Inläggssula: PU-skum i återvunna material med mycket hög andningsförmåga
Funktion: BOA® Fit System
Passform: Bred
Storlekar: 36™48
Säkerhetsstandard: EN ISO 20345:2022 S3S, SR, HRO, FO
Skydd: Glasfibertåhätta och mjukt spiktrampskydd
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 2525,00 |
| Storlek | Antal |
|---|---|
| 36 | |
| 37 | |
| 38 | |
| 39 | |
| 41 | |
| 43 | |
| 45 | |
| 47 | |
| Normal 40 | |
| Normal 42 | |
| Normal 44 | |
| Normal 46 | |
| Normal 48 |
Two tone combo
Solid Gear erbjuder skyddsskor som ligger i framkant när det gäller material och design. Vi kompromissar aldrig med kvaliteten och säkerställer prestanda genom innovation.
| Artikelnummer | 800149999 |
| EAN | 7340093632812 |
| Vikt | 2 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 343 mm |
| Bredd | 275 mm |
| Höjd | 123 mm |
| Volym | 11.6 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Vi på TNF har många års erfarenhet av profilreklam och i den djungel med 100 000-tals olika profilprodukter att välja bland så det kan ofta vara svårt att hitta rätt i profilprodukter utan professionell hjälp så ni får rätt produkt till rätt pris.
Det finns många klassiker inom presentreklam och profilkläder att välja på som exempelvis t-shirts, jackor, golfbollar, pennor, paraplyer som alltid kommer att vara bra profilreklam men för att hitta det som sticker ut är inte så lätt i det enorma utbud som finns och där kommer vi in i bilden och vi hjälper gärna till med att guida er rätt för att ni ska få den profilreklam som passar just ert företag.
För att kunna hjälpa er på bästa sätt så underlättar det om vi får information om hur er logo ser ut och vad ni har för budget samt vilken er målgrupp är. Därefter så kan vi snabbt återkoppla med förslag på olika profilprodukter som passar just ert företag.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |