Solid Gear och OrthoLite® HybridTM kommer med en innersula med en stor andel eko-innehåll. Den patentsökta formeln är en unik blandning av återvunnet gummi och produktionsavfallsskum, för sammanlagt 40 % miljövänligt innehåll för kompromisslös prestanda och mindre påverkan på planeten. Denna innersula kommer som standard i utvalda Solid Gear-modeller med bred läst, men efter sex månaders användning rekommenderar vi att du byter den ursprungliga innersulan till en ny fräsch och certifierad innersula. Passar även för skor med ESD-funktion.
• Miljövänlig
• Långvarig dämpning
• God andningsförmåga
• Maskintvättbar
• Lämplig för skor med ESD-funktion
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 179,00 |
| Storlek | Antal |
|---|---|
| 36 | |
| 37 | |
| 38 | |
| 39 | |
| 41 | |
| 43 | |
| 45 | |
| 47 | |
| Normal 40 | |
| Normal 42 | |
| Normal 44 | |
| Normal 46 | |
| Normal 48 |
Two tone combo
Solid Gear erbjuder skyddsskor som ligger i framkant när det gäller material och design. Vi kompromissar aldrig med kvaliteten och säkerställer prestanda genom innovation.
| Artikelnummer | 210099999 |
| EAN | 7340093632683 |
| Vikt | 0.07 kg |
| Ursprungsland | Cn |
| Längd | 30 mm |
| Bredd | 10 mm |
| Höjd | 20 mm |
| Volym | 0.44 l |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Vi på TNF har många års erfarenhet av profilreklam och i den djungel med 100 000-tals olika profilprodukter att välja bland så det kan ofta vara svårt att hitta rätt i profilprodukter utan professionell hjälp så ni får rätt produkt till rätt pris.
Det finns många klassiker inom presentreklam och profilkläder att välja på som exempelvis t-shirts, jackor, golfbollar, pennor, paraplyer som alltid kommer att vara bra profilreklam men för att hitta det som sticker ut är inte så lätt i det enorma utbud som finns och där kommer vi in i bilden och vi hjälper gärna till med att guida er rätt för att ni ska få den profilreklam som passar just ert företag.
För att kunna hjälpa er på bästa sätt så underlättar det om vi får information om hur er logo ser ut och vad ni har för budget samt vilken er målgrupp är. Därefter så kan vi snabbt återkoppla med förslag på olika profilprodukter som passar just ert företag.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |